KATEGORIE
×
STREFA B2B [B2B_MENU]
Kategorie
×
Jak wybrać lampę do projektora?

Ten moment, kiedy zasiadacie całą rodziną obejrzeć „Króla Lwa” w domowym kinie albo kiedy prowadzisz ważne szkolenie z identyfikacji wizualnej, a Twój projektor zaczyna jakby przygasać? Za dnia już nie ma co go nawet włączać, bo kompletnie nic nie widać i tylko się człowiek niepotrzebnie denerwuje? To są znaki, których nie można lekceważyć. Bo lada moment, zapewne w arcyważnym momencie, lampa całkiem przestanie świecić. Czas na wymianę! 


Ale jak wybrać lampę, która będzie odpowiednia do Twojego projektora? Ten miniprzewodnik poprowadzi Cię krok po kroku. Z artykułu dowiesz się:

 1. Jak wyszukać lampę do projektora w naszym sklepie?
 2. Gdzie szukać modelu projektora i numeru seryjnego lampy?
 3. Czy wybrać samą żarówkę, czy całą lampę i co z montażem?
 4. Jakie lampy i żarówki znajdziesz w sklepie Movano.pl?

Wolisz nie zajmować się takimi sprawami samodzielnie? A może nie wiesz, jak znaleźć lampę odpowiednią do Twojego projektora? Nie martw się. Podeślij nam na czacie lub mailem model projektora albo numer seryjny lampy. Albo po prostu wyślij zdjęcie tabliczki znamionowej projektora i wszystko odczytamy sami. A potem przyślemy Ci link do odpowiednio dobranego produktu. 

 

 1. Jak wyszukać lampę do projektora w naszym sklepie? Raz, dwa, trzy!

Zaledwie trzy kroki dzielą Cię od wyboru właściwej lampy:

 • krok 1 – wpisz w wyszukiwarkę model Twojego projektora lub numer seryjny lampy i wciśnij ENTER,
 • krok 2 – gdy wyświetlą Ci się wyniki wyszukiwania, kliknij w lampę z nazwą Twojego projektora i sprawdź, czy na liście znajduje się Twoja kompatybilność,
 • krok 3 – porównaj wzrokowo swoją lampę ze zdjęciami.

UWAGA! W przypadku bardziej popularnych projektorów w naszej ofercie znajdziesz nie tylko lampy (składają się z modułu i żarówki), ale też same żarówki. Możesz pokusić się o wymianę samej żarówki. Jak to zrobić? Czytaj niżej w części „Czy wybrać samą żarówkę, czy całą lampę i co z montażem?”


 1. Gdzie szukać modelu projektora i modelu seryjnego lampy?

To nic trudnego. Podpowiadamy:

 • projektor – jego model znajdziesz albo na jego tabliczce znamionowej, albo (rzadziej) na obudowie,
 • lampa – jej numer seryjny często też podany jest na tabliczce znamionowej projektora, ale jeśli go tam nie znajdziesz, szukaj na plastikowym albo metalowym module, w którym montowana jest lampa.
 1. Czy wybrać samą żarówkę, czy całą lampę i co z montażem?

W przypadku bardziej popularnych projektorów w naszej ofercie znajdziesz nie tylko lampy (składają się z modułu i żarówki), ale też same żarówki. 


 • Czym się różni lampa od żarówki? 
  Lampa składa się z plastikowego lub metalowego modułu oraz żarówki, tzw. bańki, żarówka zaś to pojedynczy element, który należy umiejętnie zamontować w module. Ta druga opcja jest tańsza, jednak wymiana samej żarówki wymaga nieco większych umiejętności niż wymiana całego modułu.
   
 • Jak wymienić lampę, a jak żarówkę?
  Przy wymianie całej lampy, wystarczy, że odkręcisz zaślepkę obudowy, pod którą znajduje się lampa, potem tylko kilka śrubek i możesz wyciągnąć lampę, a w jej miejsce włożyć i przykręcić nową.

  Z wymianą żarówki jest różnie w zależności od modelu projektora i jego obudowy. Często też wystarczy odkręcić w niej kilka śrubek, żeby móc włożyć nową żarówkę, ale bywa, że do pokonania są jeszcze zatrzaski, z którymi trzeba wiedzieć, jak sobie poradzić. Dla osób „technicznych” na pewno nie jest to nic trudnego.

 

 1. Jakie lampy i żarówki znajdziesz w sklepie Movano.pl?

W naszej ofercie dostępne są zamienniki lamp i żarówek renomowanej marki Movano. Ich jakość jest tak wysoka, że dajemy Ci aż 6-miesięczną gwarancję bez limitu wyświeconych godzin. Możesz nie wyłączać projektora przez ten czas, ale trochę szkoda całego urządzenia.

 

Zamienniki marki Movano są tak dobre, że moduły od oryginałów nie różnią się w zasadzie niczym, a same żarówki odstają od nich o zaledwie jakieś 10-15%, co przy cenie o 40-60% niższej od oryginalnych produktów jest wynikiem naprawdę bardzo wysokim.

UWAGA! O lampę do projektora też trzeba dbać. Aby jak najdłużej Ci służyła, pamiętaj o regularnym czyszczeniu projektora z kurzu. To ważne, bo kurz i inne zanieczyszczenia blokują prawidłowe odciąganie ciepła generowanego przez projektor w czasie pracy. Jeśli się przegrzewa, wiatrak pracuje mocniej, przez co nie tylko projektor jest głośniejszy, ale też szybciej zużywa się lampa. Dlatego co najmniej raz na półtora roku oddawaj projektor do serwisu, aby został porządnie wyczyszczony.
Pamiętaj też, aby nigdy nie odłączać projektora od zasilania, zanim samodzielnie się nie wyłączy. Dlaczego? W takich sytuacjach wiatrak przestaje działać natychmiast, lampa, która wciąż jest ciepła, przegrzewa się, a to negatywnie wpływa na jej wydajność i skraca żywotność.

Po tej lekturze, jeśli dobrnąłeś do końca, w kwestii lamp i żarówek już chyba nic Cię nie zaskoczy. Chyba że naprawdę dobra jakość produktów Movano. Za to ręczymy!

Zapytaj nas
Zgłoś problem / uwagę